Ako prežiť svadobný deň s kameramanom

Veľa neviest sa ma pred svadobným dňom pýta ako sa má pripraviť na svoj veľký deň, ako sa majú tváriť a čo majú robiť aby vyzerali čo najlepšie. Odpoveď je jednoduchá: prirodzenosť je najlepšia, nebáť sa prejaviť city, kľudne si aj poplakať ak to tak momentálne cítim. Je to prirodzené, sme ľudia a nie stroje. Presný návod Vám však nedám, môžem Vám len poradiť. Preto pred každou svadbou si so zákazníkmi prejdem približný harmonogram svadby, aby som vedel čo sa približne na svadbe bude diať, je to lepšie aj pre novomanželov. Na svadbu prichádzam po individuálnej dohode, buď to k ženíchovi na obliekanie, alebo k neveste na prípravy . Po mojich skúsenostiach je vždy vo väčšom strese ženích ako nevesta, úplne to chápem  a preto sa snažím vždy ženícha upokojiť a rozosmiať hoc len drobným vtipom, nech sa trošku uvoľní. Ako som už spomínal prirodzenosť hrá najväčšiu rolu vo videu, verte mi pokiaľ budete napnutý, stále nesvoj, budete sa tváriť neprirodzene tak sa na svoje video nebudete chcieť pozerať. Stres samozrejme hrá svoju rolu aj na svadbe a s tým sú spojené aj rôzne „trapasy“. To je však úplne v poriadku, pokiaľ si zákazníci neželajú mať na videu fopá, alebo inú neželanú udalosť je stále možnosť záber vystrihnúť. Vo väčšine prípadov však práve tieto „trapasy“ dodávajú šťavu svadobnému videu a po rokoch sa na tom svadobčania pekne zasmejú.

Na svadbe sa snažím zapadnúť a nerušiť novomanželov pokiaľ to nie je potrebné, vo väčšine prípadov ani neregistrujú že na svadbe je nejaká kamera. Niekedy je však potrebné usmerniť, alebo poradiť.

Tí čo máte pred svadbou stres, neviete si predstaviť ako to na svadbe bude prebiehať a či budete vyzerať dobre, myslite na to že máte stále okolo seba ľudí ktorí Vám poradia a usmernia Vás, to isté má na práci aj kameraman,  poradiť, rozosmiať, uvoľniť a hlavne natočiť pekné video.